SIP-Benchmark III was a project of the Digital Opportunities Foundation in 2009 - 2017.
This website is no longer updated. Okay

FAQ

Dlaczego SIP BENCH III nie ma listy 10 najlepszych narzędzi kontroli rodzicielskiej?

Rodzice mają różne potrzeby dlatego radzimy, by każdy z nich dokonał wyboru w oparciu o określone preferencje: dla niektórych nieodzowna będzie konkretna funkcja, dla innych ważny będzie język, w jakim narzędzie jest dostępne. Zaawansowane wyszukiwanie dostępne jest tutaj.

Znalazłem doskonałe narzędzie, które pozwala szpiegować, co moje dziecko robi w Internecie. Dlaczego nie ma go na Waszej liście?

W projekcie w pełni szanujemy prawa dziecka, głównie prawo do prywatności i prawo do informacji. Dlatego też zawsze podkreślamy znaczenie komunikacji między rodzicami i dziećmi oraz zachęcamy rodziców do wybierania i instalacji narzędzia kontroli rodzicielskiej za wiedzą dzieci. W związku z tym nie testujemy narzędzi, które pozwalają szpiegować dzieci. Nasi eksperci testują narzędzia, których celem jest poprawa bezpieczeństwa dziecka w Internecie, ale bez naruszania jego prywatności.

Dlaczego tak wiele narzędzi osiąga złe wyniki?

Testujemy najbardziej dostępne na rynku narzędzia i nie znaleźliśmy do tej pory takiego, które byłoby idealne bądź bardzo dobre. Zwykle narzędzia nie wypadają zbyt dobrze w testach. Pomimo tego są przydatne i do pewnego stopnia zapewniają dzieciom bezpieczeństwo.

Dlaczego testujecie tak wiele amerykańskich rozwiązań skoro SIP BENCH III to project unijny?

Głównym kryterium wyboru narzędzia jest jego dostępność na rynku państw UE. Rzeczywiście, wiele z nich wyprodukowano w USA, ale jeśli europejscy rodzice mogą je z łatwością nabyć, uwzględniamy je w naszych testach.


Funded by
Logo: EUEuropean Commission


Partners:
Cybion Online Business Intelligence

Stiftung Digitale Chancen

coordinated by:
Innova - Technology Transfer and ValorisationFind us on
Find us on facebook Follow us on twitter